Każde pomieszczenie powinno mieć trzy rodzaje oświetlenia: nastrojowe, które zapewnia oświetlenie ogólne i często pochodzi z opraw sufitowych; zadaniowe, które często znajduje się nad wyspą kuchenną lub kącikiem do czytania; i akcentujące, które jest bardziej dekoracyjny, podkreślający, powiedzmy, grafikę. W salonie powinieneś mieć co najmniej 3 waty (42 lumenów) na metr kwadratowy. Jedna wizualna sztuczka według doświadczonych dekoratorów wnętrz: „Umieszczenie źródła światła w kącie spowoduje rzucanie blasku na sufit, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe”.

Dobry plan to podstawa

Przy odrobinie planowania i postępując zgodnie z tymi samymi krokami, które stosują profesjonalni projektanci wnętrz, będziesz miał znacznie większą szansę na sukces. O tym mówią wszystkie poradniki dekoracyjne. Jak dobrać elementy wyposażenia domu? Kierując się mądrymi wskazówkami, które stanowią inspirację do dalszego wystroju wnętrza mieszkalnego.

Twój obraz Twoją inspiracją

Dopasuj grafikę do swojej ściany „Niewiele jest rzeczy bardziej śmiesznie wyglądających niż powieszenie maleńkiej sztuki zbyt wysoko na ścianie” – mówi doświadczony dekorator wnętrz. Obraz to również wyposażenie domu. Środek obrazu powinien wisieć na wysokości oczu. Jeśli jedna osoba jest niska, a druga wysoka, uśrednij ich wzrost. Weź również pod uwagę skalę; w przypadku dużej ściany wybierz jeden duży element lub zgrupuj mniejsze elementy w stylu galerii. W przypadku tych ostatnich nie umieszczaj obrazów zbyt daleko od siebie; Od 5 do 10 cm między przedmiotami zwykle wygląda najlepiej.