Jeśli w Twoim pokoju jest dużo słońca, wybierz jasne kolory, które nie wyblakną. Najbardziej polecane lekkie tkaniny na panele to mieszanki bawełny, lnu i jedwabiu, ponieważ mają tendencję do efektownej aranżacji i zawsze wyglądają schludnie. Poradniki dekoracyjne na ogół polecają lustra. Maksyma oraz inspiracja mówi, że w każdym domu powinno być kilkanaście luster. Zawieś przynajmniej jedno lustro w każdym pokoju.

Lustra i okna

„Lustra mogą sprawić, że przestrzeń będzie jaśniejsza, ponieważ odbijają światło po całym pomieszczeniu” – twierdzą zawodowi dekoratorzy wnętrz. Ale umieszczenie go w niewłaściwym miejscu może być prawie tak złe, jak jego brak. Umieść lustra na ścianach prostopadle do okien, a nie naprzeciw nich. Zawieszenie lustra bezpośrednio naprzeciw okna może w rzeczywistości odbijać światło z powrotem przez okno, co też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Właściwy dobór kolorów

Dwa inne odcienie zyskują na popularności: pomarańczowy i żółty, według zawodowych dekoratorów. Oba kolory kojarzą się z radością i ciepłem. Jedna rzecz, która na ogół zaburza wizualną estetykę są przestarzałe drzwi z ekranem. Pozbądź się ich lub zastąp drzwiami drewnianymi drzwiami z pełnowymiarowym szkłem, które możesz zmienić na ekranowany panel. To naprawdę świetne inspiracje. Generalnie trzymaj się kolorów takich jak beż lub szary, szczególnie na piętrze, gdzie liczy się płynność. „Chcesz zminimalizować wstrząs przejścia” – mówią dekoratorzy, postaw na neutralność. Wtedy ściany zapewniają największą elastyczność w dekorowaniu, umożliwiając łatwą zmianę akcesoriów.