Przeprowadzka do nowego domu może być jedną z największych radości życia, ale może też być czasem niepewności, zwłaszcza jeśli chodzi o dekorację. Jak sprawić, by Twoja przestrzeń wyglądała jak najlepiej, jednocześnie odzwierciedlając Twój osobisty styl? Zrób to dobrze, a otrzymasz wygodny, szczęśliwy dom. Zrób to źle, a otrzymasz miksturę mebli, tkanin i kolorów, które nigdy nie zlewają się w przyjemną całość. To samo dotyczy remontów, dzięki którym albo poprawisz wystrój wnętrza, albo go zepsujesz. Remont również może być źródłem inspiracji.

Dywan jako element dekoracyjny

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi zasadami dotyczącymi dywanu: „W salonie wszystkie cztery nogi sofy i krzeseł w grupie mebli powinny się na nim zmieścić; dywan powinien określać część wypoczynkową” – mówi dekorator. „Przynajmniej dwie przednie nogi sofy i krzeseł powinny na nim spoczywać” – dodaje. Tak samo sprawdź pozostałe dekoracyjne elementy wyposażenia domu. Po remontach możesz dodać „dywanową inspirację” do wystroju.

Precyzja w wystroju wnętrz

Aby dotrzeć do mety, musisz najpierw wiedzieć, dokąd zmierzasz. Wielu słyszało rady, aby unikać zakupów spożywczych, gdy jesteś głodny, ponieważ prowadzi to do złych wyborów. To samo dotyczy sklepów meblowych – nie chodź na zakupy w panice, tylko dlatego, że masz pusty dom. Tak, potrzebujesz sofy. Ale jeśli wybierzesz przekrój w różowe paski tylko dlatego, że lubisz go w sklepie, bez mierzenia i myślenia o reszcie pokoju, utkniesz z nim. Wtedy reszta pokoju będzie musiała być zbudowana wokół tej sofy, a jeśli będzie zbyt duża, będzie wyglądać na zawsze niezręcznie.