Jeśli w Twoim pokoju jest dużo słońca, wybierz jasne kolory, które nie wyblakną. Najbardziej polecane lekkie tkaniny na panele to mieszanki bawełny, lnu i jedwabiu, ponieważ mają tendencję do efektownej aranżacji i zawsze wyglądają schludnie. Poradniki dekoracyjne na ogół polecają lustra. Maksyma oraz inspiracja mówi, że w każdym domu powinno być kilkanaście luster. Zawieś przynajmniej jedno lustro w każdym pokoju.

Co dają lustra

„Lustra mogą sprawić, że przestrzeń będzie jaśniejsza, ponieważ odbijają światło po całym pomieszczeniu” – twierdzą zawodowi dekoratorzy wnętrz. Ale umieszczenie go w niewłaściwym miejscu może być prawie tak złe, jak jego brak. Umieść lustra na ścianach prostopadle do okien, a nie naprzeciw nich. Zawieszenie lustra bezpośrednio naprzeciw okna może w rzeczywistości odbijać światło z powrotem przez okno, co też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Powieś grafikę na ścianie

Dopasuj grafikę do swojej ściany „Niewiele jest rzeczy bardziej śmiesznie wyglądających niż powieszenie maleńkiej sztuki zbyt wysoko na ścianie” – mówi doświadczony dekorator wnętrz. Obraz to również wyposażenie domu. Środek obrazu powinien wisieć na wysokości oczu. Jeśli jedna osoba jest niska, a druga wysoka, uśrednij ich wzrost. Weź również pod uwagę skalę; w przypadku dużej ściany wybierz jeden duży element lub zgrupuj mniejsze elementy w stylu galerii. W przypadku tych ostatnich nie umieszczaj obrazów zbyt daleko od siebie; Od 5 do 10 cm między przedmiotami zwykle wygląda najlepiej.