Jeżeli masz dwa małe pokoje obok siebie, pomalowanie ich na ten sam neutralny kolor sprawi, że poczują się większe. Spójrz na pasek farby i przesuń w górę lub w dół o cień lub dwa, aby uzyskać subtelną zmianę z pokoju do pokoju, tak sugerują profesjonalni dekoratorzy wnętrz. Każdy poradnik dekoracyjny w ten sposób opisze poszukiwanie głębi wyrazu w dekoracjach domowych.

Zrób wrażenie na gościach

Jeśli chcesz, aby Twój dom robił świetne pierwsze wrażenie, pomaluj drzwi wejściowe na zabawny, błyszczący odcień. „Czerwony to szczęśliwy kolor w wielu kulturach” – twierdzą profesjonaliści i zawierają tę mądrość w poradnikach dekoracyjnych. Czerwone drzwi oznaczały „powitanie” zmęczonych podróżników we wczesnej Ameryce, a w kościołach stanowią bezpieczną przystań. To także ciekawe współczesne wyposażenie domu.

Błędne decyzje skutkujące złą aranżacją

Jeden powszechny błąd, którego należy unikać: dociskanie wszystkich mebli do ścian. „Ludzie robią to, ponieważ myślą, że dzięki temu ich pokój będzie wyglądał na większy, ale w rzeczywistości odsunięcie mebli od ścian sprawia, że pokój wydaje się większy”, twierdzą profesjonaliści. Dlatego zawsze należy inspirować się ich pomysłami. Już na etapie remontu możesz wyeliminować najczęściej popełniane błędy. „Jeśli chodzi o ciężkie, przestarzałe zasłony, goły rząd okien jest lepszy niż brzydkie zasłony” – następne mądre twierdzenie; dekoracje okienne powinny być funkcjonalne i eleganckie: pomyśl o prześwitach w połączeniu z panelami o pełnej długości.