Profesjonalni dekoratorzy domowi wiedzą, jak wykorzystać mocne strony domu, ukryć jego wady i sprawić, by był atrakcyjny dla prawie wszystkich. Sprawdzamy, w jaki sposób porozmawiać z profesjonalistami, aby uzyskać ich wskazówki dotyczące odświeżania pokoi w domu bez naruszania budżetu. Popularną formą będą domowe remonty, które możesz przeprowadzić samodzielnie.

Zaaranżuj powierzchnię domową

Pomyśl o ciekawie zaaranżowanym lobby hotelowym: meble są ułożone w grupy, które zachęcają do rozmowy. Umieszczając meble w salonie, staraj się uzyskać podobne poczucie równowagi i intymności. „Obszar rozmów w kształcie litery U, z sofą i dwoma krzesłami ustawionymi naprzeciwko siebie na każdym końcu stolika kawowego, lub w kształcie litery H, z sofą naprzeciwko dwóch krzeseł i stolikiem kawowym pośrodku, jest idealny” – mówią najlepsi polscy dekoratorzy wnętrz.

Obrazy to źródło piękna

Dopasuj grafikę do swojej ściany „Niewiele jest rzeczy bardziej śmiesznie wyglądających niż powieszenie maleńkiej sztuki zbyt wysoko na ścianie” – mówi doświadczony dekorator wnętrz. Obraz to również wyposażenie domu. Środek obrazu powinien wisieć na wysokości oczu. Jeśli jedna osoba jest niska, a druga wysoka, uśrednij ich wzrost. Weź również pod uwagę skalę; w przypadku dużej ściany wybierz jeden duży element lub zgrupuj mniejsze elementy w stylu galerii. W przypadku tych ostatnich nie umieszczaj obrazów zbyt daleko od siebie; Od 5 do 10 cm między przedmiotami zwykle wygląda najlepiej.