Garderoba powinna przypominać doskonale zorganizowany i zadbany sklep z odzieżą, galanterią i dodatkami. Chociaż pozornie wydaje się, że łatwo jest ją dobrze rozplanować, to jednak z czasem utrzymanie w niej ładu i porządku często wydaje się wręcz nieosiągalnym wyzwaniem. Dobra organizacja przechowywania odzieży, butów, torebek i akcesoriów to klucz do sukcesu. Możesz zdobyć go z pomocą tych trzech gadżetów do garderoby!

1. Organizery

Organizery w formie wkładów do szuflad to idealny sposób na przechowywanie bielizny – biustonoszy, majtek, skarpetek. Zwykle właśnie one są źródłem bałaganu w garderobie. Trudno jest składać je i wyjmować tak, aby w szufladzie nadal panował porządek. Poprzez stworzenie we wnętrzu szuflady praktycznych przegródek możesz zażegnać ten problem. Jedna sakiewka to jeden przedmiot, dlatego już nigdy nie będziesz tracić czasu na poszukiwania tych konkretnych skarpetek do garnituru czy biustonosza, który nie wystaje spod wyciętej bluzki. O organizację pomagają zadbać także wszelkiego rodzaju pudełka i kosze. 

2. Wieszaki wielofunkcyjne

Przechowywanie odzieży na wieszakach jest najbardziej funkcjonalne, ponieważ pozwala uniknąć konieczności ciągłego prasowania ubrań i niejako daje tkaninom swobodnie oddychać. Jeśli Twoje koszule, marynarki, sukienki, płaszcze czy inne elementy garderoby nie mieszczą się w szafach, wypróbuj wieszaki wielofunkcyjne. Gadżet tego typu przyjmuje różne formy – może umożliwiać wieszanie ubrań w pionie lub tworzyć dodatkowe miejsce do wieszania odzieży w poziomie (kreuje szafę wielopoziomową). 

3. Półki tekstylne do szafy

Czasem szafa nie mieści wieszaków, a innym razem brakuje w niej półek na poskładane spodnie, bluzki i dodatki, takie jak torebki, czapki czy szaliki. Rozwiązaniem tego problemu są tekstylne półki, które wiesza się na drążku wewnątrz szafy. Dzięki temu pusta przestrzeń zostaje podzielona i umożliwia nam lepszą segregację wszystkich elementów garderoby. Takie półki są stosunkowo wytrzymałe. Bez trudu poradzą sobie z udźwignięciem galanterii czy dodatków. Mogą tworzyć w szafie nawet 6 dodatkowych poziomów do przechowywania, a co ważniejsze – da się bez trudu usunąć je, kiedy nie są potrzebne. 

Uporządkowana garderoba jest nie tylko łatwiejsza do utrzymania w czystości, ale także bardziej funkcjonalna. Pozwoli Ci znacznie szybciej przygotować się do wyjścia z domu – bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Odpowiednio przechowywane odzież i dodatki odpłacą się także lepszą kondycją, świeżością i ładniejszym wyglądem.