Kiedy rodzice szykują się do powitania nowego członka rodziny, wiedzą, że muszą skompletować wyprawkę, która odpowie na wszystkie potrzeby malucha. Wśród wielu elementów muszą znaleźć się nie tylko ubranka, koce, łóżeczko i wózek, ale również pieluchy muślinowe. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są niezbędne elementy wyprawki dla noworodka. 

Pieluchy muślinowe dla dziecka

Niezwykle istotnym elementem wyprawki dla dziecka są pieluchy wielorazowe. To właśnie one pozwalają na pielęgnacje dziecka i służą, kiedy maluch ulewa czy staje się płaczliwy. Delikatność muślinu sprawia, że każdy maluch i rodzic pokocha ten typ pieluch. Choć pieluchy są rzadziej wykorzystywane do przewijania malucha, warto mieć kilka sztuk, tak aby wspomóc pielęgnację noworodka. Jeśli nie chcemy korzystać z pieluch muślinowych, warto zaopatrzyć się w delikatne pieluchy bambusowe. 

Ubranka dla noworodka

Kolejne elementy to ubranka. Rodzice powinni zaopatrzyć noworodka w body, pajacyki, śpiochy czy półśpiochy. Warto również nabyć kilka czapeczek i rękawiczki niedrapki. W zależności od pory roku, konieczne jest nabycie odzienia wierzchniego. W zimniejsze pory roku najlepiej sprawdzają się kombinezony dla niemowlaków. Wybierając ubrania, warto zwracać uwagę na ich materiał i jakość wykonania. Najzdrowsze i najlepsze produkty dla dzieci to te wykonane z bawełny. Jest przyjazna dla skóry i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry dziecka. 

Kosmetyki dla dziecka

Wśród innych elementów wyprawkowych nie można zapomnieć o kosmetykach dla dzieci. Konieczny jest krem na odparzenia czy krem ochronny, który zapobiegnie odparzeniom pieluszkowym. Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, dlatego konieczne jest jej odpowiednie pielęgnowanie. Należy kupić płyn do kąpieli dla noworodków, a ubranka prać w proszkach przeznaczonych dla maluchów. Tylko wtedy można mieć pewność, że skóra dziecka będzie miła w dotyku i zdrowa. 

Koce i pościel do łóżeczka niemowlaka

Kiedy dziecko ma przyjść na świat, konieczne jest stworzenie dla niego miejsca, które zagwarantuje mu bezpieczeństwo i ciepło. Dzieci kochają być otulane, dlatego warto postawić na rożki niemowlęce lub otulacze i miłe w dotyku kocyki. Pościel powinna pasować do łóżeczka rozmiarem, tak, aby gwarantować dziecku komfort cieplny. Pamiętajmy jednak, aby kupować produkty przystosowane i bezpieczne dla delikatnej skóry maluchów. 

Łóżeczko i wózek dla malucha

Łóżeczko i wózek to główne elementy wyprawkowe dla dziecka. To właśnie one ułatwiają wypoczynek i pozwalają na spacery na świeżym powietrzu. Istnieje wiele rodzajów wózków i łóżeczek. Wśród wózków bardzo popularne są komplety 3 w 1, w których znajdziemy gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowe. Jeśli chodzi o łóżeczka, występują w wielu rozmiarach, a niektóre z nich posiadają funkcję kołysania. Wszystko zależy od preferencji, potrzeb i wymagań rodziców. Wybór jest ogromny, dlatego każdy rodzic znajdzie coś, co odpowie wszystkim potrzebom malucha.