Szacuje się, że w całej Polsce jest ponad 700 tys. osób, które skusiło się na kredyt we frankach. Oznacza to więc, że na każde 100 osób, przypada co najmniej 2 Frankowiczów. W ciągu ostatnich kilku lat ich sytuacja znacznie się polepszyła, a części nawet udało się wygrać postępowanie sądowe, w czym pomogły im kancelarie frankowe w Warszawie. Jednak większość z nich w dalszym ciągu próbuje dowieść swego przed sądem. Spłacasz kredyt we frankach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak skutecznie zawalczyć w sądzie. Podpowiadamy również, w czym Frankowiczom pomoże kancelaria adwokacka.

Kredyt we frankach – kancelarie frankowe Warszawa

Na przestrzeni ostatnich lat zmagania Frankowiczów z nieuczciwymi bankami bardzo często przypominały walkę z wiatrakami. Pomimo wielu starań ze strony kredytobiorców, próżno było jednak o jakiekolwiek efekty. W październiku 2019 r. Frankowicze mogli jednak po raz pierwszy od dawna odetchnąć z ulgą. Wszystko za sprawą wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na mocy którego orzeknięto, że umowy indeksowanych kredytów frankowych można unieważnić.

Jak się jednak okazuje, pomimo decyzji TSUE sytuacja Frankowiczów nie znacznie uległa poprawie. Wielu z nich w dalszym ciągu ubiega się bowiem o swoje przed sądem. Nieuczciwe banki grają na zwłokę, znacznie przedłużając czas trwania postępowania sądowego. Czy zwykły Kowalski ma więc szanse na odzyskanie swojej należności? Oczywiście, że tak. Należy jednak zaznaczyć, że samemu nie wiele może wskórać. Nie dużo dadzą mu także pozwy zbiorowe. Dlaczego?

Frankowicze i ich wielkie oczekiwania kontra rzeczywistość

Nie da się ukryć, że decyzja wydana przez TSUE wniosła wiele dobrego. Niestety jednak w rzeczywistości wcale nie skróciła ona drogi postępowania sądowego. W rzeczywistości Frankowicze muszą w dalszym ciągu mierzyć się z tym, co czeka na nich w sądzie. Nieuczciwi kredytodawcy robią bowiem wszystko, by postawić na swoim – nawet w przypadku indeksowanych kredytów frankowych. Co to oznacza?

Rzeczywistość Frankowiczów

W celu odzyskania swoich pieniędzy Frankowicze muszą zmierzyć się z prawdziwym piekłem. Zwłaszcza jeżeli próbują działać na swoją rękę – bez pomocy adwokata. Mimo iż orzecznictwo sądowe stoi po ich stronie, ciężko jest im się przebić przez mur prawników, którzy bronią interesów nieuczciwych banków. Niewiele są oni w stanie wskórać również pozwami zbiorowymi. Te, nawet jeżeli zakończone korzystnym dla Frankowiczów werdyktem i tak wymagają złożenia kolejnego pozwu – tym razem indywidualnego. Wygląda więc na to, że batalii sądowej nie ma końca…

Kancelaria adwokacka – czy warto z niej skorzystać?

Istnieje kilka dróg, które walczący o swoje Frankowicze mogą obrać. Mogą więc oni wybierać pomiędzy samotną walką w sądzie, pozwem zbiorowym oraz skorzystaniem z pomocy kancelarii adwokackiej. Dwie pierwsze pochłoną jednak znacznie więcej czasu oraz sił. Kancelaria adwokacka okazuje się więc bardzo rozsądnym wyjściem z tej sytuacji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii frankowej?

Przy pomocy prawnika można bowiem nie tylko zaoszczędzić na czasie, czy ilości stresu, ale i uniknąć błędów popełnianych w pozwach frankowych. A to te najczęściej są właśnie powodem odrzucenia pozwu. Ponadto warto również zaznaczyć, że nawet poprawnie wypełniony pozew nie gwarantuje wygranej. Ogromna ilość banków nie honoruje bowiem dobrowolnie orzeczeń sądów, których zdaniem wygrana stoi po stronie Frankowicza. To z kolei oznacza konieczność wysunięcia kolejnego pozwu – tym razem o zapłatę. W praktyce więc oznacza to, że postępowanie sądowe może trwać latami. Ratunkiem dla Frankowiczów są jednak kancelarie frankowe Warszawa, które mają już na swoim koncie wiele wygranych spraw frankowych.