Profesjonalni dekoratorzy domowi wiedzą, jak wykorzystać mocne strony domu, ukryć jego wady i sprawić, by był atrakcyjny dla prawie wszystkich. Sprawdzamy, w jaki sposób porozmawiać z profesjonalistami, aby uzyskać ich wskazówki dotyczące odświeżania pokoi w domu bez naruszania budżetu. Popularną formą będą domowe remonty, które możesz przeprowadzić samodzielnie.

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Jeśli chcesz, aby Twój dom robił świetne pierwsze wrażenie, pomaluj drzwi wejściowe na zabawny, błyszczący odcień. „Czerwony to szczęśliwy kolor w wielu kulturach” – twierdzą profesjonaliści i zawierają tę mądrość w poradnikach dekoracyjnych. Czerwone drzwi oznaczały „powitanie” zmęczonych podróżników we wczesnej Ameryce, a w kościołach stanowią bezpieczną przystań. To także ciekawe współczesne wyposażenie domu.

Odcienie domowych dekoracji

Dwa inne odcienie zyskują na popularności: pomarańczowy i żółty, według zawodowych dekoratorów. Oba kolory kojarzą się z radością i ciepłem. Jedna rzecz, która na ogół zaburza wizualną estetykę są przestarzałe drzwi z ekranem. Pozbądź się ich lub zastąp drzwiami drewnianymi drzwiami z pełnowymiarowym szkłem, które możesz zmienić na ekranowany panel. To naprawdę świetne inspiracje. Generalnie trzymaj się kolorów takich jak beż lub szary, szczególnie na piętrze, gdzie liczy się płynność. „Chcesz zminimalizować wstrząs przejścia” – mówią dekoratorzy, postaw na neutralność. Wtedy ściany zapewniają największą elastyczność w dekorowaniu, umożliwiając łatwą zmianę akcesoriów.