Rowery mtb to nic innego, jak popularne rowery górskie. Doświadczeni rowerzyści dobrze wiedzą, jak ważne jest odpowiednie dobranie roweru pod swoje trasy rowerowe. Istnieje wiele rodzajów rowerów mtb, a jednym z nich są rowery mtb full. Jakie jest ich przeznaczenie oraz jakie posiadają zalety? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Rower mtb full – czym jest?

Jakie powszechnie wiadomo, rowery górskie są stworzone idealnie do pokonywania tras u podnóży szczytów górskich, pozwalają również na wjazd pod górę, a także świetnie spisują się na innych pagórkowatych terenach. Istnieje kilka rodzajów rowerów mtb, gdyż każde z nich sprawdzają się w innych warunkach. Różnią się między sobą parametrami i geometrią. Rowery mtb full to rowery górskie, które są wyposażone w damper. Posiadają pełne zawieszenie, dzięki czemu konstrukcja roweru jest mniej sztywna. Umożliwia dużo mniejsze odczuwanie drgań, dzięki temu charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. 

Jakie zalety ma rower mtb pełne zawieszenie?

Rower mtb pełne zawieszenie to wersja full, dzięki której odczuwalny jest dużo wyższy komfort przejazdu. Przeznaczony jest na przejażdżki nawet po bardzo nierównym terenie, a wszystko przez wzgląd na pełne zawieszenie, które skutecznie niweluje odczuwane drgania i wstrząsy. Dodatkowo rower jest mniej podatny na uszkodzenia. To ogromna wygoda przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Co istotne, rower mtb full jest często polecany osobom z problemami z kręgosłupem, czy po operacjach. Tylne zawieszenie skutecznie odciąża plecy, dzięki czemu nieodczuwalny jest jakikolwiek dyskomfort, a jazda jest przyjemna i zdrowa dla pleców. Dodatkowo rowery te posiadają bardzo mocne hamulce czterotłoczkowe, dlatego świetnie sprawdzają się na ostrych zjazdach. 

rower MTB

Rower mtb full suspension – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Istnieje wiele opcji rowerów mtb, a jednym z nich jest rower mtb full suspension. Posiada wyższy skok amortyzatora, dlatego jazda jest niezwykle miękka pomimo pagórkowości terenu. Rowery te są niezwykle popularne wśród pasjonatów górskich wycieczek rowerowych. Co istotne są dość ciężkie, a wszystko przez wzgląd na wysoką jakość komponentów, damper i czterotłoczkowe hamulce. 

Rower mtb full – masa możliwości 

Rowery mtb full to modele, które ze względu na pełne zawieszenie świetnie sprawdzają się w wielu warunkach. Gwarantują nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również świetną przyczepność do podłoża. Dzięki nim możliwa jest jazda zarówno po górskich szlakach, jak i lasach. Dodatkowo świetnie sprawdzają się do skakania po skoczniach i rampach. Tak naprawdę to nieograniczone właściwości, dlatego możliwa jest jazda po wielu nawierzchniach, szczególnie tych trudnych. Co istotne, rower świetnie odpręża plecy, dzięki temu jazda jest dość przyjemna, a stawy oraz kręgosłup mogą odpocząć. Każdy, kto poszukuje roweru na trudne wyzwania, może być pewny, że mtb full poradzi sobie praktycznie w każdych warunkach, a komfort jazdy będzie na pierwszym miejscu.