Garnki, sztućce i talerze stanowią niezbędne wyposażenie kuchni, bez których nie ma mocy o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Warto pamiętać, że istnieją też przedmioty, które podnoszą komfort korzystania z tego pomieszczenia. Prezentujemy 3 gadżety kuchenne, które musisz mieć.

Kawiarka ze spieniaczem

Wielbiciele porannej kawy docenią funkcjonalny gadżet, jakim jest kawiarka ze spieniaczem do mleka. Jeśli jesteś fanem tego napoju i lubisz go spożywać w oryginalnym włoskim stylu, to ten przedmiot jest dla Ciebie. Kawiarka pozwala na przyrządzenie kawy w wielu wariantach, przy okazji spieniając mleko. Tego typu przedmiot jest łatwy w czyszczeniu i banalnie prosty w obsłudze. Niezależnie czy lubisz espresso, latte lub cappuccino, kawiarka ze spieniaczem pozwoli Ci się cieszyć ulubionym napojem, znacznie ułatwiając i przyśpieszając codzienne rytuały.

Młynek do przypraw

Jeśli spędzasz wiele czasu w kuchni, a Twoją pasją jest gotowanie i poznawanie nowych smaków, powinieneś pomyśleć nad zakupem młynka do przypraw. Ich mielenie zaraz przed dodaniem do przygotowywanej potrawy gwarantuje ich intensywniejszy aromat i ciekawsze doznania smakowe. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać młynek w klasycznym lub modernistycznym stylu. Istnieją modele ręczne oraz nowoczesne, elektryczne, które gwarantują szybsze mielenie ulubionych potraw. Niezależnie od wybranej opcji młynek do soli lub pieprzu znacznie ułatwia życia każdego miłośnika gotowania.

Noże w samoostrzącym bloku

Tępe noże to prawdziwa zmora nie jednej gospodyni domowej. Wiele osób nie ma czasu ani ochoty na ich ostrzenie, co skutkuje męczarniami podczas krojenia. Na szczęście istnieje gadżet, który rozwiązuje ten problem. Zestaw noży w samoostrzącym bloku to praktyczny przedmiot, który łączy w sobie kilka funkcji. Stanowi bardzo estetyczny, nowoczesny stojak na noże, będąc jednocześnie alternatywą dla tradycyjnych ostrzałek. Wewnątrz jego otworów, znajdują się kamienie ostrzące, które aktywują się po umieszczeniu noża w bloku. Ostrzenie odbywa się automatycznie, a osoba korzystająca z tego gadżetu nie musi już marnować siły i nerwów na krojenie produktów tępym narzędziem.